...The Endless River

رودخانه بی‌پایان...


کرمانشاه - قسمت دوم

همه چیز از آن چهارده ثانیه‌ی لعنتی شروع شد. ۲۱:۴۸ بیست و یکم آبان بود که ناگهان زمین لرزید و چرخ‌دنده‌ها ترک برداشتند و خرد شدند، عقربه‌ها شکستند و ساعت از حرکت ایستاد. زمین و زمان به هم ریخت، سقف‌ها بر سر مردم فرود آمدند، صدای ناله و مویه بلند شد و چادرها - هم‌چون قارچ‌هایی که پس از باران در جنگل رشد می‌کنند - از میان ویرانه‌ها سر برآوردند و ساختمان‌های بتنی و فلزی را به ریش‌خند گرفتند.
۹ صبح جمعه، دهم آذر است که در ورودی سرپل‌ذهاب توقف می‌کنیم. نمی‌توانم باور کنم. هنوز هم نمی‌توانم احساس عجیبم را در آن لحظه اول به بند واژه بکشم، هنوز هم نمی‌توانم همه چیزهایی که دیدم را هضم کنم. تا چشم کار می‌کند چادر... تا چشم کار می‌کند چادر... ورودی شهر پر از چادر است. این‌جا کمپ زلزله‌زده‌هاست.در میان چادرها می‌گردیم و وضع کمپ را برانداز می‌کنیم. پیرمرد جلو می‌آید، سلام می‌کند و دست می‌دهد. با او و خانواده‌اش هم‌صحبت می‌شویم.
- «صدای زلزله از صدای ده‌تا هواهویما ( هواپیما ) بیش‌تر بود. تا خواستم فرار کنم، [زلزله] منو بلند کرد و کوبید زمین.»
ادامه‌می‌دهد:
«دویست - سیصدتا چادریم و دو - سه‌تا دست‌شویی. باید چند ساعت توی صف دست‌شویی بایستیم تا نوبت‌مون برسه. وضع حمام‌مان هم از این خراب‌تره. چندبار از طرف مسجد آمده‌اند که بیا نماز جماعت. گفتم چشم؛ اما نمی‌توانم بروم. لباس‌هامان نجس است، نمازهامان باطل شده...»

یکی از مشکلات مهم کمبود حمام و سرویس بهداشتی است. همان تعداد اندک هم اکثرا از نظر بهداشت وضعیت مناسبی ندارند. اغلب سرویس‌های‌(غیر)بهداشتی، آب لوله‌کشی ندارند و می‌توان آن‌ها را از بطری‌های آب خالی و نیمه‌خالی کنارشان شناخت.

دسشویی سازان بی سنگر
کجا هستن پس؟!
سلام :)

:)
تازگیا رفتین؟
سلام :)
نه، نزدیک به دو ماه و نیم قبل. از نهم تا یازدهم آذر.

برای این که روشن‌تر بشه توی متن هم اضافه می‌کنم.

:)
یازیگر جماعت کی به درد مردم خورد!!
سلام :)
بازیگر هم به درد مردم می‌خوره و کار خودش رو انجام می‌ده.

کمک کردن در این موارد وظیفه حکومته :)
بعد حضرات می خوان با پولی که از مردم گرفتن کار فرهنگی کنن:||
کی قراره این بازیگرا به درد مردم بخورن پس؟!!
سلام :)

چی شده؟! منظور از حضرات چیه؟!
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
Designed By Erfan Powered by Bayan