گرگ قلاده پاره کرده

احساس می‌کنم که یک گرگ گرسنه‌ام، گرگ قلاده پاره‌کرده‌ای که سالیان سال است غذا نخورده. منتظرم تا کسی حرفی از دین و عقیده بزند که بپرم و گلویش را با دندان های تیزم بدرم، سرش را به دوردست‌ها پرتاب کنم و از فوران خونش عمیقا لذت ببرم.

دیگر نمی‌خواهم چیزی از دین بشنوم، دیگر دوست ندارم که حدیث و روایت بشنوم.

 دین خسته‌ام کرده، بی حوصله و بداخلاقم کرده. وحشی‌ام کرده.
در و دیوار این شهر لعنتی پر از احادیث نفرت انگیز است: هر زنی که تاری از موهایش بیرون باشد در جهنم فلان خواهد بود، هر زنی که بوی عطرش به مشام مرد نامحرم برسد در جهنم بهمان خواهد شد، هر مردی  که زنش آرایش کرده از خانه بیرون رود به فلان عذاب دچار خواهد شد.
تمامش کنید!
جهنم، جهنم، جهنم!

خسته‌ام کردید!
سالیان سال به زن‌ها به چشم یک اشتباه نگاه می‌کردم، موجودات ترسناکی که هدف از خلقت‌شان از راه به در کردن مردان بوده. یک جنس دوم، یک جنس ضعیف، یک جنس کثیف.
گفته بودند که: «خوب بودن به این است که نگاهت به صورت و بدن نامحرم نیفتد.»
همیشه تا زنی از رو به رو می‌آمد به طور وسواسی‌ای نگاهم را درهم می کشیدم و به سوی دیگری، به سنگ‌فرش‌های خیابان نگاه می‌کردیم و حواسم بود نگاهمان به هم نیفتد تا به گناه نیفتم، تا این موجودات نفرت انگیز مرا به گناه نکشانند!

سالیان سال از این وسواس و اضطراب حاصل از نگاه دینی رنج می‌کشیدم، نکند الان نگاهم به نگاه یک ز-ن بیفتد؟ نکند ز-نی با من صحبت بکند؟ چگونه جوابش را بدهم؟ و این افکار مزخرف و مسخره هی در سرم می‌چرخیدند و می‌چرخیدند.

و این گونه شد که از قم و از سالیان سالی که گذشت، سنگ‌فرش های پیاده‌روها را روشن تر از همه چیز به خاطر دارم...

دین را نمی‌بخشم، به خاطر ذهن باز و خلاقم که سالیان سال اشغال‌اش کرد، به خاطر روحم، به خاطر قلبم که سالیان سال شکنجه‌شان داد، به خاطر این که سالیان سال وادارم کرد در تناقض زندگی کنم و رنج بکشم.

۱ لایک
۰۷ بهمن ۱۸:۰۶ علیـ ــر ضــا
😐😐😐

:)

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
کلمات کلیدی
آرشیو مطالب
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان